Наградиха победителите от щафетата „Обиколка на Военноисторическите музеи“

1075

С лекоатлетическа щафета „Обиколка на Военноисторически музеи” започнаха тържествата за Трети мартв Плевен. Наградите на победителите бяха връчени на площад „Възраждане“ преди началото на тържествения ритуал по случай Националния празник на България.

Участниците се състезаваха втри възрастови групи– момичета и момчета 5-7 клас, юноши и девойки 8-10 клас и юноши и девойки 11-12 клас. Класиралите се на първите три места във всяка група получиха купи, медали и предметни награди.

Най-малкият участник в състезанието тази година бе Валентин Илиев, който беше посрещнат на финала с овации от публиката. Малчуганът получи и награда - футболна топка, която му бе връчена от кмета на Община ПлевенГеорг Спартански. Председателят на Общински съвет – Плевен Мартин Митев връчи наградите на победителите в три от категориите на надпреварата.

В щафетното бягане 5-7 клас момичета първи се класира отборът на СОУ „Пейо Яворов“, следвани от СОУ „Иван Вазов“ и Прогимназия „Цветан Спасов“. В същата възрастова група момчета първи станаха възпитаниците на СОУ „Иван Вазов“, втори - Прогимназия „Цветан Спасов“ и трети - представителите на Гимназията с преподаване на чужди езици.

В категорията 8-10 класмомичета първи финишираха състезателките от Гимназията с преподаване на чужди езици, втори - СОУ „Иван Вазов“, и трети - ПГ по облекло и текстил. Примомчетатапърви се класираха участниците от СОУ „Иван Вазов“, следвани от МГ „Гео Милев“ и Гимназията с преподаване на чужди езици.

В категорията 11-12 клас щафета момичета първи се класираха участниците от Езиковата гимназия, втори - състезателите на СОУ „Пейо Яворов“ и трети - от ПГ по облекло и текстил. Примомчетата първи финишираха състезателите на ГПЧЕ - Плевен, втори са от МГ „Гео Милев“ и трети - СОУ „Пейо Яворов“.

Награди получиха и победителите в индивидуалните надпревари във всяка от възрастовите групи. Отличията бяха връчени и от зам.кмета Иван Кюлджийски, от общинския съветник Цветан Антов и от Атанас Кършев -областен експерт към спортно министерство.

Лекоатлетическата щафета „Обиколка на Военноисторически музеи” се организира отОбщина Плевен и Спортен клуб по лека атлетика „Спартак“, със съдействието на КТ„Спринт“ – Плевен.